SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Manikova cesta

Odlepil sa od svojho počítaca a vybral sa na menší výlet: 770 kilometrov naprieč Slovenskom, z Dukly na Devín, pešo za 30 dní. Toto je Manikova cesta.

Posledné kilometre na Ceste hrdinov SNP

Predposledný diel Manikovej výpravy po Ceste hrdinov SNP mapuje územie od Trenčianskej borovičky cez české pivo až po domácu slivovicu na Myjave.

V aktuálnej časti kráčajúci hrdina Manik prešiel cez Chrenovské Lazy do Čičmian, kde mu pôvodná obyvateľka objasnila históriu pomaľovaných domčekov. Jeho kroky následne viedli cez najvyšší vrch Strážovských vrchov, Strážov. Horná Poruba bola prekvapivo náročným úsekom - majiteľ lesov zatrel značky a tým výrazne skomplikoval trasu. Po znovuobjavení správneho smeru bola cesta cez Trenčianske Teplice do Trenčína bez prekvapivých zvratov a komplikácií.
V Trenčíne sa Manik stretol s turistkou zahraničného pôvodu - Američankou Soniou, s ktorou po prechode cez Drietomy pokračovali na Veľkú Javorinu, na hranicu Českej a Slovenskej republiky. Po prenocovaní na Holubyho chate pokračovali do Brezovej pod Bradlom, kam sa dostali cez Myjavu, kde nezabudli ochutnať domácu slivovicu.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu