SME
Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Opozícia uvažuje o Kaliňákovom odvolaní

Niektorí predstavitelia opozičných strán uvažujú o podaní návrhu na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Odznelo to na dnešnom zasadnutí ľudskoprávneho výboru Národnej rady SR, na ktorom sa malo aj za prítomnosti Kaliňáka a mimovládnych organizácií hovoriť o incidente pred Prezidentským palácom počas návštevy čínskej hlavy štátu. Výbor bol však pre neúčasť zástupcov koalície neuznášaniaschopný a Kaliňák z neho odišiel s tým, že k incidentu už povedal všetko.

"Kolegovia z opozície hovorili o možnostiach navrhnúť odvolanie ministra Kaliňáka. Na tento krok potrebujeme 30 hlasov, a tak to ešte treba prediskutovať s ostanými politickými stranami," povedal Berényi. Myslí si, že aj toto by bol spôsob, ako dostať diskusiu o tejto kauze na parlamentnú pôdu. Vie si tiež predstaviť, že by sa v snemovni premietal videozáznam zachytávajúci strety medzi policajtmi a slovenskými a čínskymi aktivistami, ktorý si dnes na výbor priniesli zástupcovia MVO.

"Sme priam nútení sa zoberať tým, ako by sme mohli túto tému prediskutovať na plenárnom zasadnutí NR SR," konštatoval člen SMK. Podľa neho totiž koalícia odignorovala kontrolnú funkciu ľudskoprávneho výboru. "To, čo sa udialo na Hodžovom námestí, do určitej miery patrí do kompetencie brannobezpečnostného výboru, ale nepochybne aj do nášho. Koalícia nám však diskusiu neumožnila," uzavrel Berényi.

Vladimír Palko (nezávislý) je presvedčený, že celý konflikt na Hodžovom námestí má jediného vinníka a tým sú muži v čiernom. "Tvárenie sa, že možno to bolo aj naopak, že to Slováci rozpútali, to je niečo hanebné," podčiarkol.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá