SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Videokomentár Ivana Štulajtera: Fico sa strápňuje

Ivan Štulajter považuje útoky predsedu vlády na denník Sme v súvislosti s emisnými kvótami za trápne a smiešne.

Predseda vlády Robert Fico nepovažuje informácie, ktoré dnes priniesol denník SME, za dôkaz o nevýhodnosti vlaňajšieho predaja emisných kvót Slovenskou republikou. Toto médium totiž nepovažuje za dôveryhodný zdroj.

"Nehnevajte sa, ale ak má byť nejaká informácia práve v denníku SME považovaná za akýsi dôkaz, to snáď nemyslíte vážne. Sme drzí, sme otravní, sme klamári. To je náš postoj k denníku SME. Ja nebudem v žiadnom prípade brať na zreteľ to, čo napíšu nejakí novinári v denníku SME," vyhlásil premiér po dnešnom rokovaní koaličnej rady.

Podľa dnešného vydania denníka SME v čase, keď Slovensko rokovalo o predaji emisných kvót, ktoré nakoniec predalo firme Interblue Group údajne za 4,99 eur (150,33 Sk) za tonu, neklesla predajná cena za rovnaké množstvo v Maďarsku pod 12 eur (361,51 Sk). "Môžem povedať, že pokiaľ som rokoval ja, tak sme sa pod 12 eur za tonu s nakupujúcimi ani nebavili," povedal SME József Feiler, ktorý bol do októbra minulého roka na maďarskom ministerstve životného prostredia riaditeľom odboru povereného rokovaním o predaji emisií.

Čítajte viac v článku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu